Діагностика та лікування патологій шийки матки

 

Рання діагностика раку шийки матки

Незважаючи на прогрес у медицині, проблема раку шийки матки продовжує залишатися у центрі уваги онкологів світу. В Україні ситуація дуже критична, щороку близько двох тисяч українок активного працездатного та репродуктивного віку помирають від раку шийки матки. У той же час, спостерігається тенденція «омолодження» захворюваності — 55% пацієнток, які страждають від цього захворювання, становлять жінки віком від 30-54 років.

Існують різні форми патологій шийки матки.

Детально ми зупинимося на трьох патологіях, а саме: ерозії, дисплазії, рак шийки матки.

За своєю суттю ерозія є дефектом або, точніше сказати, відсутністю клітин, які покривають шийку матки. Такі клітини називаються епітеліальними (або епітелієм).

Шийка матки забезпечує функцію захисного бар’єру від проникнення інфекції в організм. При нормальному, здоровому епітеліальному покриві шийки матки функція захисту забезпечується в повному обсязі. Але якщо епітеліальний покрив шийки матки порушений (при ерозії або інших патологічних змінах), то він може виявитися нездатним забезпечити свою функцію. В результаті вплив вірусної, трихомонадою, хламідійної інфекцій у поєднанні з ерозією викликають рак шийки матки.

Дисплазії – це передракове захворювання шийки матки. Своєчасне лікування не дозволяє дисплазії перетвортитися на рак.

Дисплазії являють собою зміни в епітеліальному покриві (епітелії), пов’язані з порушенням розвитку, дозрівання, відторгнення клітин епітелію та порушенням його структури.

Рак шийки матки є повним порушенням структури епітелію та атипію («несхожість») епітеліальних клітин між собою. І що більш виражена ця атипія, то більше запущений рак.

Найчастішими причинами появи вищезгаданих патологій шийки матки є: змішані інфекції (переважно інфекції, що передаються статевим шляхом), гормональні порушення, травматичні пошкодження шийки матки внаслідок пологів, абортів та ін.

Практично всі захворювання шийки матки, крім запущеного раку, ніяк себе не проявляють: немає ні болю, кров’янистих виділень, ні інших проявів, які можуть турбувати жінку і сама жінка не може визначити появу тієї чи іншої патології.

Для виявлення патологій шийки матки використовується спеціальний апарат – кольпоскоп, а метод виявлення цих патологій називається кольпоскопією або мікроскопією шийки матки. Метод абсолютно безболісний та дуже інформативний.

Відеокольпоскопія це метод обстеження жінок з різною патологією шийки матки, основна сутність якого полягає в огляді стану слизової оболонки піхви, шийки матки і нижньої третини цервікального каналу при збільшенні мікроскопом області в 8-20 разів і більше, з передачею спостерігається картини на монітор. При цьому жінка сама може побачити на моніторі ті чи інші патологічні прояви (ерозії, поліпи, кісти тощо). Метод призначений для діагностики різних патологій шийки матки, як видимих ​​неозброєним оком, так і видимих ​​тільки за допомогою кольпоскопа і, насамперед, для діагностики раку шийки матки.

Значну кількість патологічних станів шийки матки неможливо побачити без кольпоскопії, особливо дисплазії – передракові захворювання шийки матки, своєчасне лікування яких не дозволяє перейти їм у рак. Для збільшення точності діагностики з «підозрілих» ділянок шийки матки беруться спеціальні аналізи для виявлення даної атипії клітин, які свідчать про серйозні зміни на шийки матки. До таких аналізів відноситься цитологічне дослідження, ПАП-тест та Digene HC2 Higt-Risk HPV DNA (Digene HC2 ДНК ВПЛ-тест).

ПАП-тест — це цитологічний тест, який дозволяє виявити рак шийки матки на ранніх стадіях. Digene HC2 ДНК ВПО тест (Digene-тест) – це основний інструмент для виявлення клінічно-значущої ВПЛ-інфекції.

Відомо, що основною причиною виникнення раку шийки матки є вірус папіломи людини. Вчасно виявити та впливати на нього вам допоможе цервікальний скринінг: ПАП-тест та Digene HC2 ДНК ВПО тест (Digene-тест). Digene HPV тест спрямований на виявлення специфічних фрагментів ДНК вірусу папіломи людини методом «гібридного захоплення» (Hybrid Capture Technology).

Digene HPV тест дає можливість виявити наявність ДНК HPV групи генотипів високого ризику (16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68).

Кожній жінці, незалежно від її віку та самопочуття, рекомендовано відвідувати лікаря-гінеколога 2 рази на рік, та проходити профілактичний огляд для збереження свого здоров’я.

 

 

Прийом ведеться у Києві (лівий берег) на Позняках за адресою вул. Драгоманова, 17 (в пішій доступності від метро Позняки чи Харківська).
Звертайтеся до медичного центру Атланта та будьте здорові!

 

 

 

 

×

Make an appointment and we’ll contact you.